Nic navíc. Dnes to bude skinimalismus. Minimalismus pro pleť. Je to nový trend. Minimum přípravků. Minimum úkonů. Minimum slov. Ani jedno zbytečné. Žádné sliby. Žádné komplikace. Jinak než dřív.

Ještě 9. června 2019 to bylo jiné. Tehdy jsme zde psali o tzv. K-beauty, korejské kosmetice – vrcholu extrémně složité péče o pleť, která se tou dobou nosila. Skutečně to vypadalo, že krása vzniká tak, že člověk dělá co nejvíc co nejsložitějších úkonů s maximem nejrůznějších přípravků. Natírání, čištění a hlazení až do vyhlazení. Již tehdy se nám to zdálo poněkud přehnané a zbytečně zdlouhavé a rozvleklé a rozvláčné a natahované a přespříliš perfekcionistické a ambiciózní a snaživé a překombinované. A nebyli jsme sami, všichni byli z toho kosmetického maratonu záhy unaveni. Pak přišel covid a krize a svět potemněl: kdo by se k tomu všemu ještě hodiny mazal? Odpovědí na komplikovanou kosmetiku a komplikovaný svět se stal právě skinimalismus, péče zredukovaná na minimum.

Na to základní. To skutečné. Na podstatu. Jeden přípravek na oční vrásky i na tvrdé paty. I když od dob indulony nic takového zřejmě nevzniklo, takže většinou je jich přece jen potřeba několik – na vyčištění pleti, výživu a ochranu proti slunečnímu záření. Ale není to už dvacet lahviček a dvanáct kroků. Stačí dva. Namazat a jít.

Skinimalistické produkty se poznají podle minimálních názvů, zpravidla něco jako Óda nebo Mléko nebo Já a vypadají jako něco od Applu. Minimalistické je i jejich složení. Zatímco dřív…

1_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1334

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte