Už ne prsa, ale zadky. Čím větší, tím lepší. Už ne kosti, ale křivky. Už ne Kate Moss, ale Kim Kardashian. Pozornost se upírá na zadní část těla a ze všech zásahů plastické chirurgie na světě nejrychleji přibývá operací zvaných Brazilian Butt Lift, čili brazilský lifting hýždí. Je to však nebezpečná a bolestivá metoda – proto nabízíme jednodušší český postup zvaný ČP.

Není to tedy úplně nový trend. Už v roce 2014 magazín Vogue glosoval, že jsme „oficiálně vstoupili do éry velkých pozadí“ – a schytal za to už tenkrát globální sprchu. Vždyť přece všechny zadky světa mají právo na existenci v každé epoše. To ano. Ale ideál krásy se vyvíjí a teď jsou jeho součástí velké a kulaté hýždě.

Nositelky takových jsou třeba zmíněná Kim, Beyoncé anebo Jennifer Lopez plus spousta více či méně bezvýznamných celebrit, jejichž zadky plní sociální sítě. Influencerky a instagramerky si na fotografiích své hýžďové svaly rukama přidržují a nadnáší a formují a s nimi také naši představu o tom, co je krásné. Ano, toto přes celou fotku.

Za tvar zadku odpovídá skupina hýžďových svalů, zejména takzvaný gluteus maximus, velký hýžďový sval, což je údajně také největší sval v těle. Při cvičení je tedy třeba dát jemu, a bohužel i sobě, řádně zabrat. Dřepovat, unožovat, zanožovat, a to nejlépe s knihou, doporučují návody – ne na čtení, ale na zvedání. Dále se mají jíst bílkoviny, maso, ryby, luštěniny, tempeh a tak dále.

Pravda je samozřejmě taková, že ani dřina v posilovně, ani plný hrnec…

1_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte