Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Za zadek větší

Už ne prsa, ale zadky. Čím větší, tím lepší. Už ne kosti, ale křivky. Už ne Kate Moss, ale Kim Kardashian. Pozornost se upírá na zadní část těla a ze všech zásahů plastické chirurgie na světě nejrychleji přibývá operací zvaných Brazilian Butt Lift, čili brazilský lifting hýždí. Je to však nebezpečná a bolestivá metoda – proto nabízíme jednodušší český postup zvaný ČP.

Není to tedy úplně nový trend. Už v roce 2014 magazín Vogue glosoval, že jsme „oficiálně vstoupili do éry velkých pozadí“ – a schytal za to už tenkrát globální sprchu. Vždyť přece všechny zadky světa mají právo na existenci v každé epoše. To ano. Ale ideál krásy se vyvíjí a teď jsou jeho součástí velké a kulaté hýždě.

Nositelky takových jsou třeba zmíněná Kim, Beyoncé anebo Jennifer Lopez plus spousta více či méně bezvýznamných celebrit, jejichž zadky plní sociální sítě. Influencerky a instagramerky si na fotografiích své hýžďové svaly rukama přidržují a nadnáší a formují a s nimi také naši představu o tom, co je krásné. Ano, toto přes celou fotku.

Za tvar zadku odpovídá skupina hýžďových svalů, zejména takzvaný gluteus maximus, velký hýžďový sval, což je údajně také největší sval v těle. Při cvičení je tedy třeba dát jemu, a bohužel i sobě, řádně zabrat. Dřepovat, unožovat, zanožovat, a to nejlépe s knihou, doporučují návody – ne na čtení, ale na zvedání. Dále se mají jíst bílkoviny, maso, ryby, luštěniny, tempeh a tak dále.

Pravda je samozřejmě taková, že ani dřina v posilovně, ani plný hrnec…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].