Nejde a nejde. Čekám tu na Wima Hofa, jen v tričku a bez ponožek. Ale pořád nic. Asi je letos moc málo zima. Nevadí, začneme bez něj. Takže všichni svléknout a vyrazit ven. Sraz je na Letné před Billou – právě obyvatelé Letné (Kreuzbergu, Williamsburgu a jiných hipsterlandů), progresivní lidé z měst, kde se zima tráví mezi postelí a kavárnou, se teď rozhodli, že v životě jim nejvíc ze všeho chybí chlad. A začali aplikovat WHM, tedy metodu Wima Hofa.

Wim Hof žije na hausbótu v Amsterdamu. Kolik má doma stupňů, nevíme. Ale nejvíc mu vyhovuje teplota tajícího ledu. Je znám jako Iceman, ledový muž. Začalo to prý, už když mu bylo sedmnáct, kdy skočil do ledového kanálu. A najednou se cítil propojený se sebou a vlastní fyziologií. Od té doby dělal hodně věcí, aby mu byla ještě větší zima.

Plaval pod ledem, přičemž mu jednou zmrzla rohovka, takže přestal vidět a málem už nevyplaval. Později přesto udělal světový rekord v plavání pod ledem (66 metrů) a v pobytu v ledové vodě (112 minut) a vylezl na Everest v šortkách. A mnoho dalšího – viz jeho web, kde je spousta fotek, sníh, led a svérázný guru, jak stojí na malíčku.

Jeho syn udělal z jeho svérázu byznys. Založili s otcem školu WHM a prodávají kurzy a videoškolení a trička s nápisem „Mráz je můj horkej kámoš“. Zřejmě úspěšně. Dnešní obyvatelé Letné (Kreuzbergu, Williamsburgu) milují biohacking a sebevylepšování všeho druhu, tedy i Wima. Jeho metoda zahrnuje ještě dechová a mentální cvičení, při nichž se člověk zahřívá…

I_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1332

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte