JINDŘICH VOBOŘIL
Přesvědčit politiky. (Jindřich Vobořil) • Autor: ČTK

pracovně brněnské společnosti Podané ruce vyřizuje její ředitel Jindřich Vobořil jeden z mnoha telefonátů týkajících se testování na covid-19, teď právě řeší, jak dodat další várku ochranných rukavic k testovacímu stánku na brněnské výstaviště. Neziskovka, která se hlavní náplní odborně stará o lidi závislé na drogách, gamblingu nebo alkoholu, si v posledním půlroce přibrala i starost o to, jak co nejlépe zabránit šíření koronaviru zejména mezi starými lidmi. Myšlenka rychlých antigenních testů, jež zjistí infekci způsobenou koronavirem do čtvrt hodiny po odběru a které minulý týden začal stát používat pro testy v domovech pro seniory, započala právě tady – už na jaře.

Od dubna mluvil Vobořil o nutnosti plošného a pravidelného testování personálu pracujícího se starými lidmi, ale když viděl, že jeho volání je marné, a sledoval, jak vláda váhá s účinnou pomocí, ačkoli čísla nemocných seniorů i personálu v ústavech letí vzhůru, vzal věci do svých rukou a začal testování v sociálních službách organizovat sám.

Teď jde ještě dál: od minulého týdne otevřel v Brně první veřejné testovací místo, kam může kdokoli přijít a rychlým testem zjistit, zda je infekční, případně zda už nákazu prodělal a má v sobě proti covidu protilátky.

V Tegu to zvládli

K Vobořilovu průkopnickému přesvědčení o nutnosti plošných testů v sociálních službách přispěl fakt, že ředitel Podaných rukou a bývalý vládní protidrogový zmocněnec je světově uznávaný odborník a jezdí přednášet i stavět…

I_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 632

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte