Choupette čeká na taťku. Dlouho. Zdá se, že taťka umřel. Srdce Choupette, byť kdysi chladné, je teď zcela zlomené. To zní dobře, Choupette to dá na Twitter. Tisícům se to líbí. Choupette Lagerfeld je slavná kočka. Myšpulín ze Čtyřlístku je slavná kočka, ale Choupette je ještě slavnější. Má to v genech. Její taťka byl slavný. Nejslavnější, nejsebestřednější, nejarogantnější módní návrhář, císař, car a kaiser Karl Lagerfeld. Módu i Choupette opustil minulý týden ve věku 85 let. Kromě truchlících značek Chanel a Fendi tu zanechal také kočku plemene birma jménem Choupette Lagerfeld.

Taťka nesnášel ženy, které měly větší konfekční velikost než 36. Zpěvačce Adele vyřizoval, že je tlustá, Pippě Middleton, že by se měla ukazovat jenom zezadu a že její sestra Kate vypadá beztak líp. Ale Choupette obdivoval bez výhrad a jejím „velmi, velmi modrým očím“ zcela propadl. Navrhl podle ní i celou kočičí kolekci: kabelku, čepici i obal na iPad, s nímž si Choupette tak ráda hraje.

Mademoiselle Choupette má ovšem také vlastní podnikání. Objevila se v reklamě na Opel Corsa, byla tváří kosmetiky Shupette by Shu Uemura – a mohla by být i čehokoli jiného, kdyby se jí zrovna chtělo. Na Twitteru má víc followerů než Andrej Babiš, tak že by politika? Její účet spravuje její marketingová expertka Ashley Tschudin plus má k ruce kuchaře a dvě komorné, které jí…

I_obalka_R09_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R09_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1317

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte