Na programu jednání Poslanecké sněmovny bylo minulý týden schvalování výročních zpráv České televize z let 2016 a 2017. Mělo jít jen o formalitu, jelikož detailnější kontrolu provedl před několika měsíci už tzv. volební výbor PS, který obě zprávy bez připomínek doporučil dolní komoře ke schválení. Nicméně poslanci z řad KSČM a SPD během debaty příspěvky, ve kterých Českou televizi obviňovali z neobjektivity, dehonestujících kampaní a ze špatného hospodaření, protahovali tak, že se na schvalování zpráv nedostalo. Další pokus budou mít poslanci v polovině února.

„Debata se stává amatérštější a hrubší.“

Tweetni to

Opozice a část sociálních demokratů mluví už teď o další hrozbě pro nezávislost České televize. „Obstrukční spolupráce KSČM a SPD znamená, že sněmovní většina si opět zachovala nástroj tlaku na ČT,“ komentoval situaci například předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský. Pokud by poslanci neschválili dvě zprávy České televize za sebou, znamená to možnost odvolání současné Rady ČT, zvolení nové – a případně i možnost vyměnit generálního ředitele, který za chod veřejnoprávního média odpovídá.

„Obě zprávy jsou z mého pohledu naprosto v pořádku. Jsem radním od roku 2014 a podobné jednání některých poslanců se opakuje před každým schvalováváním. Posun je v tom, že se debata stává amatérštější a hrubší,“ hodnotí situaci v narážce na pokleslý slovník a sporné argumenty některých poslanců člen Rady ČT Luboš Beniak. „Ve skutečnosti se jedná o…

I_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Andrea Procházková

zástupkyně šéfredaktora, fokus

29872524_10208843909693312_4885752205986113782_o
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 549

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte