Turkey: East to West

Byli jsme tři literární postavy, které čekaly, až o nich autor napíše: Notář, Mladík a já.

Ačkoli k tomu ještě nedošlo, tušili jsme, že se staneme hrdiny stejné povídky, a snažili se odhadnout, jaký vzájemný vztah nám autor přisoudí. Dosud však nebyla napsána jediná věta, která by nás dala dohromady.

Naše povídka zatím neměla pevné obrysy, autor o ní pořád jen přemýšlel. Nebylo jasné, jakou úlohu budeme hrát, co budeme dělat, dokonce ani to, zda v povídce vůbec budeme figurovat. Naše postavy nebyly natolik propracované, aby bylo možné vytvořit souvislost mezi autorovými úvahami a naší existencí. Věděli jsme toho o sobě jen velice málo. Jako dosud nenapsané postavy jsme jen tak bezcílně bloumali nereálným světem literárních hrdinů. Byli jsme plní napjatého očekávání, cítili jsme se osamělí.

Náš autor si občas udělal několik poznámek, což nás nesmírně vzrušovalo, neboť jsme si mysleli, že to souvisí s naší povídkou. Plnicím perem s černým inkoustem načmáral pár vět na makulaturu, pak to všechno zmačkal, zahodil a nás uvrhl do hluboké nevědomosti. Nedalo se ovšem říct, že by se námi zabýval dlouho, že by našemu zhmotnění věnoval velkou část svého času. Notářem se sice občas zabýval, na mě a Mladíka však zapomínal. Zvlášť o mně dosud nenapsal jediné slovo. Mé naděje, že vůbec vzniknu, se tak postupně rozplývaly.

Turkey: East to West
Autor: © George Georgiou

Jelikož jsem se dosud neskamarádila s ostatními postavami povídky, upírala jsem veškerou pozornost na autora. Vědomí, že má…

I_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte