07_dopis_foto Eva Hrnčířová

Dneska vaří Roberta. Uleví se mi, když otevřu lednici a vidím, že v ní ani při nejlepším není nic, z čeho by mohla vzniknout večeře. Včera jsem u ní na internetu objednala sicilské menu a jsem zvědavá, čím překvapí. Mám štěstí, protože Robertu Lavore mi rozbíhající on-line služba našla asi 200 metrů ode mě, takže „Menu odvedle“ splnilo své základní parametry.

Zvoním, otevírá sympatická mladá Italka. Trochu nervózní, má premiéru. Vypráví mi, jak přišli s přítelem ze Sicílie asi před půl rokem, on je celé dny v práci a tahle Sicilanka tělem i duší tráví dlouhé dny v maličkém stinném studeném bytě. Na Sicílii byla zvyklá vařit s matkou a babičkou pro dvacetičlennou rodinu. Dnes má udělat napoprvé šest porcí a chystá je od rána. Obřadně před mýma očima opéká z obou stran voňavou bruschettu s paprikami jako předkrm, vysvětluje mi, co všechno dala do omáčky na těstoviny, kterou připravila už dopoledne. Oceňuju, že slaná ricotta na posypání došla v balíku od rodičů až ze Sicílie, prý se v Bruselu koupit nedá. Zvoní další zákazník: Marco – Ital z Říma – nebo spíš momentálně ze stejné ulice v Bruselu. I on má s „Menu Next Door“ premiéru. Je rád, že kamarádovi nabídne domácí kuchyni. Je poctivá, říkám si, když polykám penne s omáčkou z lilků. Čekala jsem obyčejné těstoviny, ale tyhle mají svůj příběh ze Sicílie.

Co si dát příště? Po Bruselu už sice vaří skoro dva tisíce kuchařů, každý z nich ale tak jednou týdně, takže mít v docházkové vzdálenosti na každý den jednoho je zatím…

I_obalka_R39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte