Rozčilená americká matka sdílí na internetu video, ve kterém pálí časopis a nabádá všechny rodiče, aby „jeli na pumpy, do supermarketů a do knihoven“ a žádali o zastavení prodeje této „špíny“. Teen Vogue – verze Vogue pro náctileté – totiž nedávno publikoval informace o tom, jak funguje anální sex. Je to fér popis, kde je jasně vysvětleno, že není povinný, z jakých důvodů se může líbit majitelům prostaty, z jakých těm ostatním, co vše se při něm může nepovést a jak se při análním sexu případně chránit. Časopis se snažil reagovat na to, že až neskutečné množství dětí si dnes buduje veškeré představy o sexu z porna na internetu a že videa, která jsou snadno všem dostupná, jsou mnohdy násilná, hrubá, ponižující pro ženy a jako vodítko toho, co se komu líbí, vlastně velmi nepřesná. I po pobouření, které následovalo, autoři publikaci jednoznačně obhajují. Jako další důvod uvádějí těžkosti homosexuálních a lesbických či ještě tápajících náctiletých najít srozumitelné informace na bezpečném místě.

Není to poprvé, co si Teen Vogue všimla širší veřejnost včetně elit. Styl a výběr témat se totiž za poslední dva roky vytříbil natolik, že se ke čtení pro mladé hlásí čím dál víc dospělých. Sloupkařka Financial Times Nilanjana Roy se před časem přiznala, že četla časopis už nějakou dobu potají, ale že nyní perly z jeho stránek cituje na intelektuálních dýcháncích zcela bez studu a zdroj uvádí hrdě. Těší ji prý i to, že lze být chytrá a současně nemuset předstírat, že v životě neslyšela…

I_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte