Tom Hardy
Taboo • Autor: Landmark, Profimedia

Produkce televizních seriálů nabrala za poslední dekádu na rychlosti a kvantitě a zásadně se rozšířily možnosti toho, na co se dívat. Zároveň může být čím dál tím složitější se v (nad)produkci orientovat. Následující výběr tak představuje to nejzajímavější z dosavadní seriálové tvorby letošního roku. Takže pokud máte několik desítek hodin volného času…

Crashing (HBO)

Co Larry David začal s Larry, kroť se (2000), Louis C.K. dovedl na další úroveň o dekádu později Rozvedeným se závazky (v originále Louie). Na modelu série vycházející z pozorování a komentování svého vlastního života a kariéry – kde realita splývá s fikcí – staví další a další američtí komici. HBO aktuálně dala prostor méně známému z nich Peteu Holmesovi, který stojí hlavně za populárním podcastem You Made It Weird with Pete Holmes, kde nejčastěji debatuje se svými hosty o humoru, náboženství a sexualitě. V Crashing se ohlíží zpět za obdobím, kdy se snažil prosadit na newyorské stand-up scéně. Ohlédnutí jsou prokládána setkáními se zavedenými komiky, jež na své cestě potkal – třeba se Sarah Silverman. Zajímavější než prvek ozvláštnění „známými tvářemi“ a nahlédnutí do zákulisí stand-up komedie je ale na Crashing každodennost a ubíjející střet s realitou platný pro kohokoliv, kdo se snaží prosadit v New Yorku. Holmes je podává se sympatickou vřelostí.

Crashing_foto HBO
Crashing

Ve třetí řadě …

I_obalka_R23
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte