7 profil had
7 profil had • Autor: Respekt

Vyhlásíte sestavu na olympiádu, požádáte novináře, aby ji podpořili, a oni místo toho na ní pořád něco hledají.“ Alois Hadamczik stojí v recepci svého sportovního areálu v Kravařích, natahuje ruku k pozdravu, tváří se vstřícně, ale nespokojeně. Jako člověk, který chce návštěvníkovi hned na začátku jasně sdělit, že světu kolem něj vládne nevděk. V posledních dnech mu sportovní novináři opakovaně vyčetli, že nepozval dva hráče, kteří zažívají v kanadsko-americké lize životní formu, a naopak pozval svého zetě, jenž se zatím ničím výraznějším neproslavil. „Hráči mi píší vděčné esemesky, noviny ale dávají prostor jen těm, kteří se do nominace nedostali,“ říká Hadamczik a tváří se zachmuřeně. Mezi lidmi kolem hokeje má menší respekt, než by si přál. Tak to však bylo od začátku, kdy před devíti lety poprvé usedl do židle trenéra českého národního hokejového týmu. Práce snů, kde se ale člověk obvykle dočká buď nesmrtelné slávy, nebo zatracení. A Hadamczik se navzdory šesti odslouženým letům pohybuje někde mezi těmito extrémy, jako by se jeho publikum zatím nedovedlo rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit. Nemohou za to jen sportovní výsledky.

Myslíte, že se budou bavit?

Přitom od první chvíle vstupu do Hadamczikova kravařského království není těžké podlehnout dojmu, že tenhle vysoký, štíhlý, energicky vystupující šedesátník je chodící reklamou na životní úspěch. Jeho sportovní areál na okraji obce mezi Opavou a Ostravou by nedělal ostudu ani v žádném městě v Německu, a to možná včetně referencí, které na jeho webu dávají Jaromír Jágr a Karel Gott.

Moje vlastní hokejová Kariéra skončila a já nic neuměl, nic jsem neměl.

Tweetni to


10. - 16. února, č. 7/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10. - 16. února, č. 7/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2453

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte