28 A R13 2013
28 A R13 2013 • Autor: Respekt

Tohle pro děti nevhodné video si mohl v minulých dnech prohlédnout každý uživatel internetu. Do záběru bezpečnostní kamery v jesenickém nákupním centru Alkron vchází statný muž v teplákách. Rozvážným krokem jde kolem drobného mládence na lavičce, který cosi čte v mobilu. Muž se k němu zdvořile nakloní, jako by se chtěl na něco zeptat, a najednou zařve: „Co čumíš?“ Sedící polekaně zvedne hlavu – a dostane rozmáchlou facku. A další. Pak letí na zem. Agresor ho bije a kope. Oběť se choulí k zemi. Rány, kopance a nadávky se střídají v pomalém sledu. Pak, po nekonečných desítkách vteřin nechá útočník zbitého ležet uprostřed haly a odchází mimo záběr. Za malou chvíli se ale vrací a všechno pokračuje dál. Pasáží se rozléhá řev útočníka a úpění jeho oběti. Dvojice na lavičce v rohu záběru se líbá jakoby nic. Kolemjdoucí se sotva otočí. „Pomozte,“ marně volá muž na zemi. Nikdo nepomůže, nikdo dokonce ani nezavolá policii. Takhle to jde téměř dvě minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=XeJB6rNdbgw

Pomoc přichází až od městské policie, která vše náhodou vidí na služebně v záběru jedné z bezpečnostních kamer. Martin Pýcha, jenž monitory 5. března sledoval, posílá na místo nejbližší hlídku. Oběť sedí zhrouceně u jednoho z východů. „Byl otřesený, měl zakrvácený obličej, ale rychlou sanitku nepotřeboval,“ popisuje strážník Miroslav Táborský. Je na místě sám, proto spěchá za agresorem. Podle popisu kolegy ho najde kousek od nákupního centra. Kupodivu útočníka zná, hrávají spolu stolní tenis. „Ptal jsem se, jestli měl nějaký problém. Odpověděl, že jo, že ho ten člověk napadl,“ říká strážník. Ví, kde agresor bydlí, a tak ho nechá jít, raději veze potlučeného muže do nemocnice. Jako zázrakem vyvázl jen s pohmožděninami. Agresor skončil ve vazbě, za pokus o těžké ublížení na zdraví mu hrozí až deset let vězení. „Mohl jej zabít,“ komentuje strážník Pýcha kamerový záběr. V jednu chvíli se totiž oběti hlava svezla na hranu lavičky a útočník do ní kopl. „Kdyby hlava nesjela pod lavici, je po něm,“ dodává strážník. „Praskla by mu lebka.“

25. - 31. března 2013, č. 13/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25. - 31. března 2013, č. 13/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte