Také si myslíte, že správné hodnoty, respekt k soupeři a základní myšlenky olympijského hnutí nejsou jen prázdná slova? Autor těchto řádků nad touto otázkou přemýšlel celých čtrnáct dní, co trvala olympiáda. Vždycky když si po internetu pustil přímý přenos České televize, zeptala se ho na to v úvodním šotu olympionička Květa Jeriová-Pecková.

Pro veřejnoprávní médium to byly náročné dva týdny. V Londýně i Praze nasadilo desítky lidí, kteří zvukem i obrazem dokumentovali prakticky cokoli, co se na olympiádě dělo. Nejen pomocí dvou televizních kanálů, ale i bonusových internetových „streamů“, kterých dala ČT k dispozici luxusní počet: celkem osm. Mohla se tak pochlubit rekordními čísly sledovanosti. Londýn byl pro ni úspěšnější než Peking, průměrně se na hry v televizi dívalo necelých čtvrt milionu lidí. Vrcholem pak bylo oštěpařské finále Báry Špotákové, to si na ČT 4 přepnulo více občanů, než jich žije v hlavním městě. Internetové vysílání si zapnulo sedmkrát více lidí, než je běžný denní průměr.


České televizi patří gratulace. Nelze si ovšem nevšimnout, že ve své snaze dostat sportovní události co nejintenzivněji do obýváků veřejnosti musela přistoupit na pravidla hry diktovaná těmi, kteří to celé zaplatili. Redaktoři chvíli vystupovali jako nestranní specialisté, aby se vzápětí stali…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1800

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte