38A_R04_2011_n.jpg
38A_R04_2011_n.jpg

Je středeční večer a na malém pódiu v pekingské univerzitní čtvrti vlasatý, asi dvacetiletý kluk řeže do kytary a křičí do mikrofonu. Posluchači skáčou do rytmu a vzduchem vlají jejich vlasy. Když zpěvák ukončí starý hit od Nirvany a zařve směrem do publika, publikum nadšeně vybuchuje.

38A_R04_2011_s.jpg
38A_R04_2011_s.jpg
Na zdech klubu D-22 visí zarámované fotky kapel, které svoji kariéru začaly právě zde, v malém, ale zřejmě nejvýznamnějším rockovém klubu v Pekingu. D-22 funguje teprve pět let a kromě něj je v Pekingu řada dalších a větších míst, kam se dá chodit na hudbu. Teprve jeho vznik je však považovaný za zlom v rozvoji pekingské nezávislé scény. A to hlavně kvůli systematické podpoře mladých hudebníků.

Každou středu je tu studentská noc. Během večera zahraje sedm studentských kapel, každá tři čtyři písně. Na pódium tedy přichází další mladí muzikanti. Zpívají v ujgurském kroji, nejprve dvě vlastní skladby a pak do ujgurštiny přeloženou klasiku Hotel California od Eagles. Po nich nastupuje hardrocková kapela a mejdan pokračuje. „Mají dobrý zvuk, ale asi jim řeknu, aby vyměnili bubeníka,“ komentuje vystoupení hard rockerů majitel a zakladatel klubu Michael Pettis. Ten poslouchá každou kapelu, a když vidí nadané hudebníky, tak si s nimi promluví, poradí jim, v čem se zlepšit, a pozve je znovu. Piplá nové talenty a těm nejlepším na svém labelu vydá CD, které si lze koupit v některých větších…

2011_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Lindner

redaktor, zahraničí

lindner tomas
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1622

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte