20-kom-dalik_n.jpg
20-kom-dalik_n.jpg • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Zpráva, že půlmiliardový úplatek za tři a půl roku starý nákup obrněnců Pandur měl přes prostředníky doputovat i do kapsy bývalého premiéra Mirka Topolánka, zasáhla i hodně otrlé. Reakce, které vyvolala, se nesly ve třech směrech. Přímí aktéři korupčnického případu ji odmítli jako nesmysl a lež, komentátoři psali, že marasmus je tady tak velký, že to snad už nikoho nemůže překvapit, a současné politické elity věc přešly mlčením s očekáváním, v co obvinění vyústí. Třetímu hlasu je nicméně třeba přiznat jistou nadčasovost. Výbušný případ se podle všeho totiž bude dál vyvíjet, a i když se to nezdá, má veselejší, byť ne na první pohled viditelné stránky.

20-kom-dalik_s.jpg
20-kom-dalik_s.jpg • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer
On dojedná, my schválíme

Nejnovější informace, které ve věci pandurů přinesla MF Dnes, jsou průlomové hned z několika důvodů. Díky nim jsme se dozvěděli, že tam, kde si veřejnost až dosud mohla myslet, že se nově zvolení politici přece jen konečně snaží zatočit s korupcí svých předchůdců, šlo jen o dobře maskovanou fintu, jak zatřást úplatkářským penězovodem a nasměrovat ho do svých vlastních špejcharů. Dnes totiž z výpovědi rakouského manažera firmy Steyr víme, že tvrdá kritika Mirka Topolánka směřovaná na hlavu jeho předchůdce Jiřího Paroubka za uzavření předraženého dvacetimiliardového kontraktu na pořízení obrněnců byla ve skutečnosti vedena…

2011_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte