37A_R02_2011_n.jpg
37A_R02_2011_n.jpg

Být to před rokem, za ty peníze by si pořídil nové auto nebo luxusní exotickou dovolenou. Teď se však Martin Hausenblas rozhodl naspořených tři čtvrtě milionu rozdat. „Zkušenost z ciziny otevírá nové obzory, které mladí potřebují,“ říká sedmatřicetiletý podnikatel, proč se rozhodl věnovat peníze do speciálního fondu platícího zahraniční studia mládencům a dívkám z jeho rodného Ústí nad Labem. Příslib deseti procent z každoročních Hausenblasových příjmů dává tomuto plánu vcelku slušnou vyhlídku na dlouhý život. „Chci se tomu věnovat naplno a vymýšlet i jiné projekty. V hlavě mám teď třeba hřebčín pro místní děti. Vydělal jsem peníze, které sám zdaleka nepotřebuji, a přišel zkrátka čas myslet na ostatní,“ vysvětluje usměvavý muž v džínsech a sportovním svetru.

37A_R02_2011_s.jpg
37A_R02_2011_s.jpg
Martin Hausenblas patří k nové módní vlně strhávající stále více bohatých podnikatelů k disciplíně zvané filantropie. Její věhlas v poslední době zvedli především dva nejbohatší muži Ameriky – majitel společnosti Microsoft Bill Gates a finančník Warren Buffett –, když ohlásili, že na charitu věnují až 99 procent svého majetku a pokusí se k podobnému činu přesvědčit i další z nejbohatších lidí planety. Konkrétně tato slavná výzva, k níž se naposledy (jako sedmapadesátý) připojil zakladatel Facebooku a jeden z nejmladších miliardářů světa Mark Zuckerberg, mezi signatáři žádného Čecha nemá…

2011_obalka_R02
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R02
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte