KONCERTY

62_R49_2010_s.jpg
62_R49_2010_s.jpg
Po třeštění kolem oscarové písně z nízkorozpočtového muzikálu Once se zpěvák Glen Hansard znovu rozhodl oživit svou kmenovou kapelu The Frames. Důvodem je dvacáté výročí existence této druhé nejslavnější skupiny z Irska. Přitom v posledních dvou letech si Hansard užíval v duu s Markétou Irglovou úspěch, o jakém se mu předtím ani nesnilo. Díky Oscaru za píseň Falling Slowly odehrál 150 koncertů na všech kontinentech – od londýnské Royal Albert Hall po Operu v Sydney. Nicméně po tichých – a místy kýčovitých – skladbách začal sám cítit, že je třeba vrátit se k tvrdšímu výrazu a elektrické kytaře. Vzhledem k vřelým vazbám kapely The Frames na Česko nepřekvapí, že pražský koncert je na turné jediný v zemích střední Evropy.

The Frames
Divadlo Archa, Praha, 6. 12.

 

Brooklynskému duu MGMT, které tvoří Ben Goldwasser a Andrew VanWyngarden, patřil rok 2008. Jejich debut Oracular Spectacular okouzlujícím způsobem prolnul hippie psychedelii s tanečními rytmy a vše korunovali ironickými texty o tom, jak se stanou slavnými, sbalí pár modelek a budou šňupat koks. Kupodivu vše z toho by si nakonec mohli dopřát, protože na trendy vysazený britský týdeník NME vyhlásil Oracular Spectacular nejlepším albem roku 2008, a dokonce i konzervativnější americký Rolling Stone jej hodnotí jako…

2010_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte