game.jpg
game.jpg
68_trendy_cudlin_R36_2010_s.jpg
68_trendy_cudlin_R36_2010_s.jpg

Přede mnou stojí zamračený raper v pruhované mikině. „Tak pojď, chlape, rozjedem to!“ Sehne se a pouští Boombox neboli Ghetto Blaster, onen zbytečně velký magnetofon, který se nosí na rameni, dělá děsný randál a slouží k vábení děvčat a vraždění důchodců. Hraje Fatboy Slim a chlápek s rukama na stehnech předvádí husté hiphoperské pohyby. Zkouším ho napodobit, ale černoch se hned celý červeně rozsvítí. To znamená, že hýbu špatně hlavou, nohama, rukama i zadkem. „Soustřeď se, sjedem to znovu.“ Stydím se. Jsme totiž ve stroze zařízené zasedačce počítačové firmy. Hiphoper je pouze virtuální a na obrazovce a já tu skáču sám, pod dohledem kamer a každý můj pohyb vyhodnocuje výkonný mikroprocesor. Jakkoli je moje počínání rozpačité, korporace produkující počítačovou zábavu jsou přesvědčeny, že ostych hráči rychle překonají a že ovládání her pohybem jim přinese nový druh hráčského požitku, zdravějšího a pro každého. Toto je prototyp a jedna z prvních jednoduchých her pro přístroj Kinect od Microsoftu.

„Do zblbnutí děláte jeden pohyb, dokud to není dokonalé,“ říká Michal Forejt. Manažer prodeje mi objasňuje princip počítačové hry, která učí hráče kroutit se a natřásat přesně jako zpěváci populárních songů. Jeho kolegyně Michala Králová z oddělení marketingu před chvílí elegantně zvládla daleko komplikovanější tanec k diskohitu Funkytown (http:/…

2010_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte