Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Minulý týden

Minulý týden

MINULY_TYDEN.jpg

Deště zvedly hladinu řek. Nečasův kabinet oznámil, že na území Česka vznikne v blízké době kancelář protiraketové obrany USA. Média přinesla prohlášení vědců z kalifornského Institutu pro hledání mimozemské inteligence, kteří věří, že se jim v údolí Nili Fossae na planetě Mars podařilo objevit zkamenělé pozůstatky života. Začaly růst houby. Nejvyšší správní soud rozhodl průlomovým rozsudkem, že stát nemůže trestat rodiče, kteří odmítnou povinné očkování svých dětí. V Jaroměřicích nad Rokytnou zpívala Montserrat Caballé. Davy lidí se v Poděbradech zúčastnily pohřbu člena skupiny bratří Mašínů a hrdiny zdejšího protikomunistického odboje Milana Paumera. Myslím, že tento muž před božím soudem beze vší pochyby obstál, prohlásil ve svém smutečním projevu premiér Petr Nečas, jehož vláda se po pohřbu rozhodla, že nad rámec svého programového prohlášení uvede v život již sepsaný, ale zatím v parlamentu „zazděný“ zákon prohlašující boj proti komunismu za stejně legitimní a významný jako odboj proti nacismu. „To, že se Mašínové a spol. pustili do války s komunistickým režimem, bylo nejen nesprávné, ale i dětinsky hloupé – tehdejší režim nešlo odstranit podpalováním stohů ani podřezáváním policajtů, což Mašínové vůbec nepochopili a vydali se na cestu individuálního teroru, která jejich druhy přivedla na popraviště, jejich rodiny do kriminálu a několik náhodných obětí do hrobu,“ napsal v Lidových novinách u příležitosti Paumerova pohřbu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1890
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte