Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_s_s.jpg

Deště zvedly hladiny řek a severní Moravu zalila - už podruhé během třinácti let - "stoletá voda“. V Divadle Na Fidlovačce se konalo poslední rozloučení s Otakarem Motejlem. Mistrem Česka ve fotbale se stala Sparta. Zdražily spotřební půjčky. Pod heslem "Chceš-li klid a mír, nejez maso, sýr“ pochodoval Prahou zástup vegetariánů a veganů snažících se upozornit občany na kruté zacházení s chovnými zvířaty. Na Pražském jaru se hrál Bohuslav Martinů. Noviny informovaly o projevu německé kancléřky Angely Merkelové, která na zasedání Spolkového sněmu varovala, že euro je v nebezpečí, a pokud se věci nezačnou řešit, bude mít evropská dluhová krize celosvětové důsledky.

Současné problémy společné měny jsou největší zkouškou Evropy od podpisu Římských smluv, kterými vzniklo Evropské hospodářské společenství, prohlásila Merkelová v debatě o vzniku kontinentálních nástrojů, které mají zabránit, aby se další země EU ocitly v situaci krachujícího Řecka. Agentury zároveň oznámily, že šéfové hlavních hedgeových fondů nadále nevěří v záchranu Evropské unie a ve svých obchodech začali sázet na to, že stamiliony eur od EU a Mezinárodního měnového fondu, které mají pomoci vyřešit současnou krizi eurozóny, nepostačí a Západ vinou evropské dluhové krize spadne do hyperinflace.

Vstupujeme do druhé a nebezpečnější etapy současné globální finanční krize, v níž po záchraně soukromých firem teď přicházejí záchrany záchranářů - tedy vlád. Co se ale…

2010_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte