kuky_FALCON.jpg
kuky_FALCON.jpg • Autor: Respekt

Málokterý český projekt vzbudil v celosvětovém měřítku už před premiérou takové očekávání jako nový film Jana SvěrákaKuky se vrací. Upoutávka sestříhaná reklamní hvězdou Ivanem Zachariášem vzbudila pozornost na mnoha fanouškovských serverech a blozích. Kombinace netradičních loutek z přírodních materiálů či umělé hmoty, magických exteriérů a akčních scén, které si nezadají s klasickým hraným filmem, vzbudila vesměs nadšené reakce. „Je to jako umělecký, nezávislý, zahraniční Team America,“ rozplývá se například jeden z amerických uživatelů YouTube s odkazem na animovanou satiru tvůrců South Parku Matta Stonea a Treye Parkera, která vznikla podobnou metodou vodění loutek jako Kuky.

Upoutávka vypadá opravdu skvěle. Celý film potom rozptyluje pochyby, zda originální poetika utáhne formát celovečerního filmu. Příběh vyhozeného plyšového medvídka, který uteče ze skládky a v kouzelném lese zažívá s jeho roztodivnými obyvateli nejrůznější dobrodružství, totiž v 95 minutách ideálně spojuje dětskou naivitu a dospělácké „hračičkovství“. Marketing, používající v kampani důsledně spojení „dobrodružný film“ místo „film dětský“ nebo „rodinný“, se vcelku trefil. Jan Svěrák natočil povedený snímek, který se bude líbit nejen těm, kdo podle prodejních hesel „nezapomněli být dítětem“.

[image id=„125557220“ align=…

2010_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte