Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Medvídci na niti

Jan Svěrák se v éře počítačové animace vrací ke staré dobré ruční práci

kuky_FALCON.jpg
kuky_FALCON.jpg • Autor: Respekt

Málokterý český projekt vzbudil v celosvětovém měřítku už před premiérou takové očekávání jako nový film Jana SvěrákaKuky se vrací. Upoutávka sestříhaná reklamní hvězdou Ivanem Zachariášem vzbudila pozornost na mnoha fanouškovských serverech a blozích. Kombinace netradičních loutek z přírodních materiálů či umělé hmoty, magických exteriérů a akčních scén, které si nezadají s klasickým hraným filmem, vzbudila vesměs nadšené reakce. „Je to jako umělecký, nezávislý, zahraniční Team America,“ rozplývá se například jeden z amerických uživatelů YouTube s odkazem na animovanou satiru tvůrců South Parku Matta Stonea a Treye Parkera, která vznikla podobnou metodou vodění loutek jako Kuky.

Upoutávka vypadá opravdu skvěle. Celý film potom rozptyluje pochyby, zda originální poetika utáhne formát celovečerního filmu. Příběh vyhozeného plyšového medvídka, který uteče ze skládky a v kouzelném lese zažívá s jeho roztodivnými obyvateli nejrůznější dobrodružství, totiž v 95 minutách ideálně spojuje dětskou naivitu a dospělácké „hračičkovství“. Marketing, používající v kampani důsledně spojení „dobrodružný film“ místo „film dětský“ nebo „rodinný“, se vcelku trefil. Jan Svěrák natočil povedený snímek, který se bude líbit nejen těm, kdo podle prodejních hesel „nezapomněli být dítětem“.

[image id=„125557220“ align=…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2010_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte