Kapela Kazety je příkladem dobré a vtipné české elektroniky

Na tenhle debutující český projekt by se při inventurách roku 2009 nemělo zapomenout. Loni se víc mluvilo o Midi Lidi, kteří s materiálem, co by vydal na slušných dvacet minut, vydali více než hodinovou přednášku o Kraftwerk. Kazety proti nim všem připadaly jako milé rozptýlení a nikdo neměl odvahu, aby na ně ukázal jako na příklad dobré, vtipné, zábavné české elektroniky. Provedeme to až teď.

Eponymní album Kazet je přesně ta hudba, kterou chtěl celou druhou polovinu devadesátých let slyšet posluchač Radia 1 ohlížející se natěšeně za hranice, protože doma se nic adekvátního nehrálo. Škoda, že si tuhle desku nemohl pustit už v roce 1997 na kazetě a bude ji teď od Kazet poslouchat z MP3.

Úplně bezděčně
Na Kazetách se dá dobře ukázat, odkud se berou muzikanti české alternativní scény: posluchač nedostává to, co potřebuje, tak se radši naučí hrát si s mašinkami a udělá si hudbu sám. David Doubek (lidi na akcích baví také jako DJ Ventolin) a Johana Švarcová (mimo jiné divadelnice) jsou upřímní lidé: svou tvorbou odhalují své dětství a to, že ještě pořád sledují trendy. Během vyrůstání se z končících barevných osmdesátých let dostali do žánrově i esteticky rozpolcených let devadesátých, ve kterých se odděleně v zájmu o publikum předháněly americká lo-fi a britská taneční kultura.

Sledovali obě scény, když si hráli s…

2010_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte