2009-258-mobr-machacekn.jpg
2009–258-mobr-machacekn.jpg • Autor: Respekt

2009-258-vobr-machacek.jpg
Fotografie: JAN MACHÁČEK – Autor: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Deník MF Dnes upozornil na to, že Jiří Havel – lídr kandidátky ČSSD do Evropského parlamentu a ekonomický expert strany – citoval v nějaké své pseudovědecké patlanici z 80. let Stalina. Pokud si toto „odhalení“ přála „antikomunistická“ ODS, bylo by vhodné premiérovi připomenout, že v osmičlenném týmu premiéra zvaném NERV se nachází pět bývalých členů KSČ (ty zbylé tři lze snadno identifikovat podle data narození).

V pseudovědeckých patlanicích ekonomů – z nichž mnozí jsou dnes konzervativci a liberálové – bychom jistě také našli vydařené citace. Když necitovali v 80. letech Stalina, tak citovali Gottwalda, a když ne Gottwalda, tak Husáka nebo Jakeše. Tím nenapadám jejich odborné a lidské kvality. Deník MF Dnes zkrátka otevřel Pandořinu skříňku.

O vytvoření společného podniku PPF, J&T a Daniela Křetínského řekl nejmenovaný zdroj deníku Hospodářské noviny, že „je to pro ně cesta, jak zajistit stabilitu jejich J&T banky, která má problémy s likviditou“. Lze to říci ještě jinak. Vrabci na střeše si štěbetají o tom, že banka J&T fungovala tak, že obcházela velké státní podniky, podniky se státní účastí a státní fondy (lesnické, rolnické, dopravy apod.) a slibovala vysoké zhodnocení jejich vkladů. A také vklady získávala. Proto je také velmi pravděpodobné, že „krize“ banky J&T byla…

2009_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte