70_R39_2009_n.jpg
70_R39_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Na konferenci v polské Krynici mluvili všichni ruští delegáti stejně

Na východ od skalnaté hradby Vysokých Tater klesá země rychle do kopců lidských rozměrů. Čím dál horší silnice se vine ospalou krajinou, kterou na okamžik oživí majestátní hrad u městečka Stará Ľubovňa. Připomíná bohatou minulost tohoto území, které se však dnes potácí opuštěné v podivném bezčasí.

Jen pár kilometrů na sever je Malopolské vojvodství (část bývalé Haliče), kde to kypí životem a jedna vesnice podél řeky začíná tam, kde jiná končí. Ten rozdíl udeří do očí, jakmile projedu liduprázdnou hranicí nad řekou Dunajec. Do lázeňského města Krynica, onoho „východoevropského Davosu“, kde se právě koná mamutí konference, je to sotva dvacet kilometrů.

Ekonomické fórum v Krynici počátkem září bylo letos největší ve své téměř dvacetileté historii: nasálo na dva tisíce účastníků ze 60 zemí, na 140 panelových diskusích mluvilo 900 hostů. Většinu účastníků vždy tvoří podnikatelé a manažeři ze střední a východní Evropy, tentokrát tu ale bylo tolik Rusů, že Krynica byla v tyto dny zcela jistě městem s nejvyšší koncentrací ruské reprezentace na západ od Moskvy. Je trochu zvláštní, že tato obrovská akce se odehrává v natolik odlehlé části Polska, že prominenty přivážejí helikoptérou, půvab horského prostředí však vyvažuje nevýhody komplikované dopravy.

Poláci jsou na tuto akci právem pyšní, je…

2009_obalka_R39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte