65_R19_2009.jpg
65_R19_2009.jpg • Autor: Respekt

65_R19_2009.jpg
65_R19_2009.jpg • Autor: Respekt
V 6.30 mi zvoní budík. Odkládám ranní rozcvičku na později a ještě na hodinu se nořím do světa snů. V 7.30 už vstát musím. Po snídani se koukám v koupelně do zrcadla na svůj bílozelený obličej po další noci s neklidným spánkem. V tropech se mi spí hůře než v Evropě a několikrát za noc se probouzím. No nic, i kdybych se zamaskovala make-upem, stejně ve třídě plné černochů budu svítit jako přeexponované místo na fotce. Radši beru do rukou učebnici a slovníky a pádím na hodinu portugalštiny. Dneska se učíme, jak psát komentář k textu. Sedím v první lavici a Maria de Lurdes mě jako vždy s oblibou několikrát za vyučování vyvolává. Naštěstí dnešním textům rozumím, tak snad neplácám hlouposti. Profesorka se tváří spokojeně. Po škole jdu domů a doháním zanedbané ranní cvičení. Pak ohřívám vodu v hrnci, kterou následně smíchávám v kýblu s tekoucím pramínkem studené vody. Ve sprchovém koutu se polívám odměrkou na pečení. Romantika.

V Česku jsem studentkou Univerzity Hradec Králové, dvou oborů – politologie afrických zemí a politologie Latinské Ameriky. Momentálně se nacházím na tříměsíčním studijním pobytu na kapverdské univerzitě Jeana Piageta. Kromě jedné z mála bělošek na ostrově jsem také prvním českým studentem na Kapverdách v historii.

K obědu máme klasicky rýži. Po jídle si čtu asi dvě hodiny materiály k diplomce. Následně se převlékám z kraťasů do sukně a jdu na…

2009_obalka_R19
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R19
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte