Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Česko

Vyhnáni z ráje anonymity

V Lipské ulici, bývalé výpadovce na Německo, se prodává sex už léta. Na začátku roku však na radnici dorazila delegace zoufalých občanů se zprávou, že v ulici začalo být žití kvůli prostituci nesnesitelné.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Fotografie: Na téhle trase je zákazníků stále méně. - Autor: Milan Jaroš • Autor: Respekt
Fotografie: Na téhle trase je zákazníků stále méně. - Autor: Milan Jaroš • Autor: Respekt

Už to skoro vypadalo na úspěšný úlovek. Ale osamělý řidič po chvilce vyjednávání stahuje okénko a odjíždí pryč. Drobné dívce v přiléhavých džínsech, které černá limuzína s německou poznávací značkou před chvílí zastavila, nezbývá nic jiného než dál stát na chodníku v chladu nočního Chomutova. Její taxa je šest set korun na hodinu, jak nám ochotně sděluje mírně ochraptělým hlasem. „I s pokojem,“ dodává a na její mladistvé tváři se objeví úsměv. Když se však ukáže, že nestojíme o sex, nýbrž o rozhovor, otočí se a zmizí v baru jménem Alibaba.

Zdravím, sousede

V tu chvíli už nás má natočené policejní kamera, která chomutovskou ulici, v níž dívka a její kolegyně nabízejí svá těla, sleduje 24 hodin denně. A kdyby některá z žen přisedla k nám do vozu, druhý den by se fotografie nákupu „sexuální služby“ objevily na internetových stránkách městské policie. Naše strojově rozostřené obličeje a poznávací značku auta by sice nikdo nepoznal, i takto upravené obrázky však podle představitelů chomutovské radnice stačí k tomu, aby se muži chtiví komerčního sexu začali městu vyhýbat obloukem.

„Když nebude poptávka, zmizí i nabídka.“ (Místostarosta Řehák)Místostarosta Chomutova Jan Řehák je očividně klidný člověk. Když ale vysvětluje, proč se na městských stránkách začaly objevovat záběry zákazníků…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].