2008-1537-mobr-65AR282008n.jpg
2008–1537-mobr-65AR282008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1537-vobr-65AR282008.jpg
Fotografie: Stihnu to? – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Vstávám v devět, už totiž vím, že u studia je nejdůležitější pořádně se vyspat. Studuji šestým rokem všeobecné lékařství a za týden mám další část státní rigorózní zkoušky, tentokrát z pediatrie.

Těch částí je celkem pět. Ke každé máme zadány otázky a u státnic si pak vylosujeme, ze kterých budeme zkoušeni. Rozsah jednotlivých témat je velmi různý. Na některá stačí pět minut učení, např. škytavku, ale zase vyžadují půl hodiny hledání materiálů. Některé otázky zahrnují i více kapitol, ale naštěstí se s jinými prolínají. Vzhledem k času, který mám k dispozici, mohu jedné otázce věnovat průměrně jednu hodinu soustředění. Dohromady je letos otázek 962.

Dnes nemusím do školy, mám tedy na studium celý den a chci se naučit devět otázek. Na dny, kdy jsem ve škole a mám tudíž méně času, jich mám naplánovaných sedm.

Ranní procedura spojená s umýváním a cvičením mi zabere hodinu. Snad stihnu všechny naplánované otázky, ještě nejsem ve skluzu. Pohled z okna však bolí. Napadá mě tisíce aktivit, které by se daly dělat kromě učení. Učením se ale zvyšuje šance úspěchu u zkoušky, což mě drží na židli. Musím vydržet. Do dvanácti chci udělat dvě otázky, abych pak měla klidnou hodinu na oběd.

Skoro nikdy to nestihnu. Nestihnu to ani dnes. V jednu jdu uvařit namočenou čočku. Mezitím dělám cibulku a poslouchám rádio. Jelikož mám zpoždění, vychází na mě zase Motožurnál. Auta mě nezajímají,…

200828-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200828-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte