2008-1341-mobr-65R252008n.jpg
2008–1341-mobr-65R252008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1341-vobr-65R252008.jpg
Autor fotografie: archiv autora • Autor: Respekt

Probouzím se na útulné posteli v hotelu a vychutnávám si ten klid. Obvykle mne budí nejmladší dítko dožadující se kojení, potom přiběhne druhé a třetí. Dnes je tomu ale jinak. Jsem tu sama a děti zůstaly s mužem v podhůří Jestřebích hor.

Jsme ubytováni ve vesničce Durrenbach poblíž Štrasburku. Všechny hotely přímo ve městě jsou plné, protože právě zasedá Evropský parlament na mimořádné schůzi. Za chvíli budeme její součástí i my, účastnice seminářů „Ženy i pro občanskou společnost“ občanského sdružení Žába na prameni. Cílem této akce je podpora rovných příležitostí a motivace žen účastnit se politiky a rozhodovacích procesů o věcech veřejných.

Ráno se spolu s ostatními přesunujeme autobusem do města. Okny téměř není vidět ven. Visí na nich decentní oblečení, které nám kancelář Evropského parlamentu doporučila na odpolední účast.

Jednání začínají odpoledne, a tak máme čas prohlédnout si město. Štrasburk leží na německo-francouzské hranici. Je to krásné univerzitní městečko s velkým říčním přístavem na řece Rýn. Právě tady vznikla francouzská hymna, kterou složil v roce 1792 voják toužící povzbudit ducha upadající francouzské armády.

Po návštěvě Rohanského paláce a katedrály Notre-Dame nás čeká plavba lodí po druhé štrasburské řece, Illu. Pak oběd, převlékání v autobuse, přicvaknutí jmenovek a zároveň propustek do parlamentních prostor. Českých poslanců je…

200825-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200825-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte