Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Co se čte v Respektu

Co čte Markéta Pilátová (zahraniční rubrika).

Světoznámý japonský autor Haruki Murakami (jeho esej přinášíme na str. 63) je moje sázka na jistotu. Mám ráda především knihy spadající do jeho „temného období“. To se teď pro českého čtenáře otevírá útlou knížkou Afterdark. Je to čtení o nočním velkoměstě, kdy se nad ránem dějí věci. Dívka Eri spí hlubokým spánkem už několik dní a z televizní obrazovky ji sleduje mužská postava s průsvitnou maskou na obličeji. Její sestra Mari zatím bloumá nočním městem-zvířetem. Děsivé, tajemné světy jsou jako vždy plné mladičkých zmlácených prostitutek, mafie a sebevražd, ale člověk se může spolehnout, že na konci vždycky čeká nadějná vyhlídka. Všechno, co Murakami vytváří, je křehké a dráždivé. Křehkost a temnota, co víc může člověk od literatury chtít.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte