Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
Nejlepší hudba pro tento týden.
Ta nejlepší divadelní představení pro tento týden.
Ten nejlepší výběr televizních pořadů pro tento týden.
Dvě zajímavé výstavy pro tento týden.
Ty nejlepší knihy pro tento týden.
Vychází katalog přibližující na 300 vystavovaných artefaktů výstavy Karel IV. – císař z Boží milosti.
Na začátku byla černobílá fotografie mladé Rusky, na konci devítisetstránkový román, který ve Francii právě sbírá jednu prestižní cenu za druhou (Académie, Goncourt) a stal se literární událostí roku.
Který umělecký žánr je v komunistické Číně nejsvobodnější? Bezesporu výtvarné umění.
Televizní události posledních týdnů jsou dvě a obě se týkají České televize.
Při letošním vyhlášení Nobelovy ceny za literaturu mohl možná porotcům někdo vyčítat, že přihlíželi k jiným hlediskům než čistě literárním. O Orhanu Pamukovi (1952) se totiž jako o horkém kandidátovi poprvé hovořilo již loni.
Výstava, která právě teď probíhá v pražské Galerii Langhans, představuje osobnost, jejíž zásluhy, intelektuální vhled i mravní postoje nemají v dějinách české fotografie obdoby.
Nový dokument Ivana Vojnára ukazuje, že Čechy něco silně trápí, ale nedokáží to pojmenovat.
Na fasádě visí česká vlajka, jejíž modrý klín a červený pás po americkém vzoru zdobí bílé hvězdy a pruhy. Dílko skupiny Guma Guar láká k návštěvě pražské Galerie NoD, kde probíhá festival politického umění Czechpoint.
Teď už jede každý za sebe
Píše se září 1989. Vedoucí tajemník ideologického oddělení ÚV KSČ Jan Fojtík se v Berlíně schází se svým sovětským protějškem Vadimem Medvěděvem. „Prosím tě, řekni mně, jak to s náma vlastně myslíte?“ zoufale se ho ptá v soukromém rozhovoru u sklenky vína.
Záhřeb má věru pech. Ze všech uchazečů o členství v EU je nejlépe připravený, to uznal i příslušný komisař Olli Rehn, ale zatím ostrouhá.
V úterý zveřejněná zpráva Mezinárodní agentury pro energii konstatuje, že v produkci tzv. skleníkových plynů Čína už za tři roky předežene USA a zaujme 1. místo světového žebříčku.
Učitele už nelze beztrestně napadnout, ale má i zúženou volbu: přestupky žáků musí hlásit policii. Ukládá to status veřejného činitele, který proti školnímu násilí navrhuje polská vláda.
Lídři vládní garnitury dovedli Polsko do stavu studené občanské války. Každý týden vyhlašují válku dalším a dalším nepřátelům: opozici, novinářům, ústavnímu soudu, národní bance, polské diplomacii, bývalým ministrům zahraničí a tak dále.
Rakousko odvyká ze závislosti na velkých koalicích. Než pohodlnou dohodu socialistů a lidovců, to raději menšinový kabinet nebo i předčasné volby.
Američtí komentátoři vždy tvrdili, že za klíčovými politickými verdikty musíme hledat místní zájmy: „Veškerá politika je lokální.“ A při volbách do Kongresu to vždy platilo dvojnásob.
Stejně jako letos, i v roce 2001 připadlo na tento čas výročí 17. listopadu.
Vysoké vstupné do chrámu sv. Víta vyvolalo kritiku laické veřejnosti. Přinášíme debatu, která ukazuje, že spor o placení za vstup do kostela běží i uvnitř katolické církve.
Do českých a moravských měst dorazil fenomén sledovacích systémů, který může dost podstatně změnit náš život.
Kulaté razítko s nápisem „schváleno“ dopadlo na složku „Temelín“ v poklidné atmosféře prvního listopadového pátku a jihočeští úředníci se mohli radovat z uzavření roky se vlekoucích dohadů.
Bylo to skoro jako při udělování Zlatého slavíka – spekulovat má smysl jenom o druhém místě. Nejštědřejším zdejším lidumilem se už potřetí v tříleté historii žebříčku Top firemní filantrop stala Nadace ČEZ.
Ještě nedávno sepisoval o možných magistrátních nekalostech varovné články do novin, minulé úterý vítězně zasedl v městské radě poté, co ve volbách vytáhl svůj tým z nuly na devět procent hlasů a pět mandátů.
V čase, kdy světem otřásla zpráva britské vlády o ekonomických důsledcích globálního oteplování a stále více států je odhodláno udělat v boji za snížení emisí víc než dosud, český stát plánuje pravý opak.
Ve všední dny se probouzím před sedmou, to když vstává moje žena, aby se vypravila do práce.
Duševní choroba dokáže člověka vykolejit tak, že se zabije či dožije za branami léčebny. Teď se v Čechách děje pokus, jak dostat co nejvíce „bláznů“ do života.
Nikdo asi nepochybuje, že moderní medicína se svými antibiotiky, operacemi a transplantacemi lidstvu ve 20. století vytáhla trn z paty.
Bush dostal za vyučenou, Rumsfeld je pryč, demokraté vítězí. Spojené státy ukázaly tvář, které Evropané rozumějí.
Místo spokojených oslav po superúspěšném roce je atmosféra v ODS napjatější než kdykoli předtím.
Pro jedny byl Jamesem Bondem východního bloku, pro jiné drtičem svobodných duší.
Zaslouží si oběsit? Tato otázka rezonuje světem již týden. Jenže její důraz míří právě na onu šibenici, čekající na Saddáma Husajna.