0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Scéna14. 1. 20062 minuty

Televize

Zajímavé dokumenty a filmy pro tento týden.

vobrazek_81.jpeg • Autor: Respekt
vobrazek_81.jpeg • Autor: Respekt

Kdo chce sobotní večer strávit před obrazovkou, určitě neudělá chybu, když ve 21.05 zapne na ČT 1 film Přeber si to. Komedie sršící černým humorem ukazuje mafiánské prostředí z poněkud nezvyklé perspektivy. Respektovaný kmotr Paul Viti není od smrti milovaného otce ve své kůži. Trápí ho panické ataky, záchvaty úzkosti, třes rukou a při telenovelách pláče jako želva. Na vraždy a násilí, nezbytnou náplň své profese, není schopen ani pomyslet, a to se zrovna chystá velká válka gangů. Svěřit se v mafiánském prostředí samozřejmě není komu, a tak si Paul v obavách ze ztráty prestiže najímá psychiatra. Sloužit prvnímu muži podsvětí je práce na plný úvazek, která se těžko odmítá, takže po první konzultaci se lékař stává takovým mafiánovým osobním otrokem.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Na středeční večer (21.55) připravila ČT 2 vysílání dokumentu

Afoňka už nechce pást soby

, který před rokem zvítězil v soutěži dokumentárního festivalu v Jihlavě. Režisér Martin Ryšavý zachytil dilema mladého sibiřského pastevce Afanasije, který nechce žít tradičním způsobem života jako jeho předci a sní o odchodu do města.

Pozdní čtvrteční večer (ČT 2, 22.20) bude patřit norsko-britské road movie

Aberdeen

. Úspěšná právnička Kaise neochotně svolí, že doprovodí svého alkoholického otce na léčení do Skotska. Nechtěný výlet plný problémů rozpohybuje jejich léta…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc