Vidět Igora Bareše, Michala Juřicu, Magdalenu Zimovou, Jana Vondráčka, Martina Velikého, Václava Marhoula, Lilian Malkinu a mnoho dalších mně milých tváří, jak se za pár stovek či tisícovek na obrazovce, jemně řečeno, prostituují, to věru není vábný pohled. Hlavními viníky na propadáku měsíce (roku? desetiletí?), nazvaném Rajónové blues (ČT 1, neděle 21. 5., 20.00) sice nejsou – těmi jsou dramaturg Jiří Bednář, scenárista Karel Čabrádek, režisér Václav Křístek, a především muž z nejodpovědnějších, šéf dramatického vysílání Ivan Hubač. Ale přesto: mají to všichni jmenovaní vynikající interpreti zapotřebí? Slaboduchý Čabrádkův text by dramaturgií žádné gramotné veřejnoprávní ani komerční televize za normálních poměrů nemohl nikdy projít: svědčí o katastrofickém úpadku vkusu na Kavčích Horách, že se tak mohlo stát. Ani se mi nechce psát, že za naše peníze. Přitom už předchozí třídílné infantilní policejní pohádky strážmistra Zahrádky z dílny povedené dvojice Čabrádek – Křístek mohly být pro šéfdramaturgy veřejnoprávní televize vážným varováním. Pokleslé Rajónové blues však policajtské hrátky ještě překonalo: včerejší dno se stalo stropem. Kam televize klesne příště?

Jsou jen dvě možnosti. 1) Buď Bednář s Čabrádkem vytáhli z nejspodnějšího šuplíku pracovního stolu stařičký normalizační text o veselé vojně za reálného socialismu.

2) Anebo setrvačně zůstali oba, stejně jako jejich šéfové, svým vkusem, slovníkem a estetikou v normalizačním období alespoň…

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte