mobrazek_1438.gif
mobrazek_1438.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1438.jpeg
vobrazek_1438.jpeg • Autor: Respekt

Jazz a 30. léta – to je atmosféra, která funguje spolehlivě. Ví to i filmař a příležitostný klarinetista Woody Allen, který půvab jazzové éry bohatě využívá ve své podařené retrokomedii Sladký ničema (vysílá ČT 2 toto pondělí od 21.30.) Jazzový kytarista Emmet Ray je sice postavou fiktivní, ale má mnoho povědomých rysů. Na pódiu génius, jehož předčí snad jen věhlasný Django Reinhardt, v soukromí muž mnoha podivných výstřelků, mezi něž patří třeba záliba ve střílení krys na domovním dvoře. V pestré Allenově kinematografii patří tenhle film k nenáročnějším, ale rozhodně ne nepovedeným kouskům. Mimochodem s dílem nejslavnějšího newyorského neurotika se budeme nyní na obrazovce vídat pravidelně až do poloviny listopadu. Česká televize připravila cyklus dvanácti filmů, v němž převažují ty novější.Tohle úterý končí na obrazovkách ČT seriál BBC Sedm divů technické civilizace – závěrečný díl představí přehradu Hoover Dam v soutěsce řeky Colorado (ČT 2, 20.00). S nadšením hodným technooptimismu své doby se v třicátých letech 20. století stavitel Frank Cowe pustil do vládní zakázky, která se zdála téměř nemožná. V drsném údolí Grand Canyonu měl přehradit divokou řeku a proměnit ji ve 200kilometrové jezero, jež pomůže zúrodnit okolní poušť. Zatím se to nikomu nepodařilo, ale Cowe udělá všechno pro to, aby byl první.

v35.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1545

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte