mobrazek_1159.gif
mobrazek_1159.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1159.jpeg
vobrazek_1159.jpeg • Autor: Respekt

Stát se dobrovolníkem na místě při nápravě tak ničivé katastrofy, jakou bylo prosincové tsunami? Na první pohled žádný problém. Je přece zapotřebí každá ruka. Ale v Banda Acehu, nejpostiženějším městě nejpostiženější oblasti na indonéské Sumatře, to nebylo zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Cestovat raději vzduchem

Co vůbec znamená „nejpostiženější město“? Pár desítek kilometrů od Banda Acehu leží rybářská vesnička Pulot. Z ní zbyly jen základy domů a studna. Z šesti set obyvatel jich přežily pouze čtyři stovky. Teoreticky je tato vesnička v porovnání s Banda Acehem naprosto zničená. Avšak už po čtyřech měsících od tsunami jsou v ní vidět velké změny. Někteří lidé ještě stále žijí ve stanech, ale více jich už má nové domovy. Na základy starého domu postavili dřevěnou kostru. Boční stěny a střechu prozatím pobili plachtou. A až budou mít více peněz, tak na střechu přijde plech, na boky dřevo, dům se podezdí a do děr ve zdech se zasadí okna. Naštěstí není kam spěchat. Zima je nečeká. A nakonec menší komunita si pomůže vždy lépe a rychleji než lidé ve velkém městě.

I z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že pomůžeme lidem ve velkém městě, jakým je Banda Aceh. O víza potřebná ke vstupu do Indonésie žádáme s kamarádkou Hanou v malajském Georgetownu na ostrově Penang. Dostáváme je na dva měsíce. O tom, že pojedeme dobrovolničit do Acehu, jsme při žádosti…

v28.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte