Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Připomeňme si

Zdá se to neuvěřitelné, ale nekonečný příběh prodeje ruského dluhu má na kontě další překvapení. „Nejsme to my, kdo chce vyrovnat zbytek pohledávek prostřednictvím firmy Falkon – s tou nabídkou přišla česká strana,“ sdělil minulý týden Respektu náměstek ruského ministerstva financí Sergej Kolotuchin. „Nepočítáme s účastí na jakémkoli vypořádání ruského dluhu u České republiky,“ řekl v rozhovoru pro ruské Finnancovyje Izvestija tiskový mluvčí společnosti RAO JES Andrej Jegorov. To jsou novinky. Česká vláda tvrdí v obou případech opak, takže někdo tady lže.

Když v květnu prasklo, že se Špidlův kabinet chystá k další „ruské“ transakci přes podezřelou firmu Falkon, tvrdili ministři, že si tohoto prostředníka přeje Kreml. „Tak to bylo na vládě prezentováno,“ vzpomíná vicepremiér Petr Mareš na zprávu z moskevské cesty šéfa diplomatů Cyrila Svobody. „Těžko teď můžu komentovat opačné tvrzení ruské strany.“

Snaha českých i ruských úřadů připsat nápad s účastí Falkonu na konto protistrany se dá lehce pochopit: nikdo zřejmě nechce být spojován s neprůhledným podnikem, který sice pohazuje miliardami, ale sídlí v levné unimobuňce kdesi na periferii švýcarského maloměsta. Nikdo nechce být spojován s firmou, jejíž vstup rozmlouvají vládě současné tajné služby kvůli podezření na dlouhé prsty mafie někdejších totalitních tajných služeb a z praní špinavých peněz.

To všechno a ještě mnohem víc jsme tady…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte