mobrazek_516.gif
mobrazek_516.gif • Autor: Respekt

vobrazek_516.jpeg
Fotografie: V síti Bezpečnostní informační služby skončili i ministr vnitra a obrany. Foto Archiv • Autor: Respekt

Ministr vnitra Stanislav Gross navštívil podle informací Respektu na přelomu ledna a února policejní útvar, který se zabývá prováděním telefonních odposlechů. V doprovodu policejního prezidenta Jiřího Koláře a ředitele ministerské inspekce Mikuláše Tomina si přišel ověřit jednu informaci. Šéf protidrogové jednotky Jiří Komorous totiž Grossovi oznámil, že viděl jeho číslo na svodce provedených odposlechů – a že odposlechy nařídila Bezpečnostní informační služba.

Haló, tady Babiš

Nebyl to ale ministr Gross, koho tajná služba odposlouchávala. Soud tajné službě schválil odposlech několika čísel (některé informace hovoří o dvou, jiné o čtyřech), jejichž majitelé – jak se během akce ukázalo – mají k dispozici číslo osobního mobilu ministra vnitra a dovolají se na ně i v pozdních večerních hodinách. Jednou z těchto osob, jejíž večerní telefonát Grossovi zaznamenal odposlech, je údajně známý podnikatel Andrej Babiš, člověk, do jehož rukou Zemanova vláda neúspěšně privatizovala petrochemický gigant Unipetrol. Babiš ho s velkou slávou „koupil“ za třináct miliard korun, ale peníze nikdy nezaplatil a Špidlova vláda od prodeje nakonec odstoupila. Proč jej BIS sledovala či sleduje, není jasné. Je pravděpodobné, že BIS může prověřovat transakce mezi státním Unipetrolem a Babišovými firmami, především Lovochemií. Obchody byly pro Babišovy firmy velmi výhodné.…

v16.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v16.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte