Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Registrovaný liberalismus

Unie svobody je nejmladší a zároveň nejmenší stranou ve sněmovně. Řady jejích původních devatenácti poslanců navíc během volebního období opustili dva kolegové: Marie Machatá přestoupila do České strany národně sociální a Vladimír Paulík byl z Unie vyloučen kvůli machinacím s počty členů své domovské organizace v Blansku. Čtyřletá parlamentní kariéra ukázala, že se Unie svobody nemůže nazývat liberální stranou. Nicméně se jí i v zabetonovaných podmínkách smluvněopoziční éry podařilo prosadit několik programových bodů.

Otevřenost a antikomunisté

Těsně po minulých parlamentních volbách se zdálo, že Unie svobody patří mezi nejzásadovější strany ve sněmovně. Odmítla velmi lákavou nabídku od Miloše Zemana na významná křesla ve vládě s tím, že je pravicová strana a zpronevěřila by se tak svému programu. Unionisté také začali dobře. Jejich strana je první a stále jedinou partají, která na svých webových stránkách odhaluje svůj stranický účet. Občané si tak mohou nejen prohlédnout okamžitý stav stranického konta, ale i pohyby na něm za posledních 100 dní. „Naším heslem je, co není tajné, je veřejné,“ stálo také v programu US a strana toto heslo plnila. Stejně jako slib: „Budeme proto prosazovat přijetí zákona o svobodě informací.“ Což strana skutečně učinila, když podpořila senátní návrh zákona. Ze všech partají mají unionisté nejjasnější vztah k vyrovnávání se s naší minulostí. Byli totiž spoluautory zákona o nepromlčitelnosti zločinů komunismu a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.