Archa s kyberprostorem

V pondělí začíná v pražském Divadle Archa první ročník mezinárodního festivalu kyberkultury Datatransfer, který bude prezentovat digitální film, internet, performance a design. Letošní koncepci vyjadřuje podtitul Ulice dávají nový smysl a funkci věcem, který odkazuje na slavný román Neuromancer Williama Gibsona. V internetové galerii divadla budou shromážděny nejzajímavější kreace, které lze na internetu najít. Proběhne přehlídka originálních bannerů českého webu, které předvedou „parazitování“ v cizím prostředí jako umělecký artefakt (pět nejlepších bannerů, které vybere webová veřejnost, bude po dobu festivalu rotovat na řadě prestižních českých serverů). Digitální filmy budou zastoupeny především ukázkami z britského festivalu Onedotzero, který je největší přehlídkou digitálních filmů na světě. V rámci pražského festivalu se bude promítat také vynikající dokument Marka Neala No Maps for These Territories o již zmíněném Williamovi Gibsonovi, který počátkem osmdesátých let jako první definoval kyberprostor. Festival vyvrcholí 24. listopadu performancí Robina Rimbauda - Scannera, které vznikají „znovuobjevováním“ elektronických zvuků, zbloudilých vysílání a anonymních telefonních hovorů.

Jednou za čas

Na čtvrtek si v pražském klubu Roxy naplánoval svou produkci pražský spolek, který si říká Nana Zorin. Akce stojí za pozornost mimo jiné i proto, že NZ si dává výjimečně záležet na důkladné přípravě živých vystoupení…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte