Pondělí - Jeden z lékařů, kteří loni operovali slovenského prezidenta Rudolfa Schustera, byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví. Schuster byl hospitalizován v polovině června s podezřením na dehydrataci. Primář chirurgie v nemocnici ministerstva vnitra František Fabián mu provedl první operační zákrok a poté i utajovanou korekci. Až po pěti dnech se ukázalo, že Schuster má prasklé střevo. V kritickém stavu byl pak letecky převezen do nemocnice v rakouském Innsbrncku, kde mu lékaři zachránili život.

Pondělí - Němečtí sociální demokraté (SPD), kteří zvítězili v předčasných zemských volbách v Berlíně, oznámili, že vytvoří koalici se stranou Zelených a německými liberály (FDP). SPD tak odmítla svazek s postkomunisty ze Strany demokratického socialismu (PDS), která skončila ve volbách na druhém místě.

Úterý - Místopředseda ruské vlády Ilja HIebanov oznámil, že havárii jaderné ponorky Kursk loni v srpnu v Barentsově moři ,jednoznačně způsobil výbuch torpéda". Zatím ale není jasné, co vedlo k detonaci torpéda. Klebanov připustil možnost srážky Kursku s blíže neupřesněným podvodním objektem. Přesná příčina nehody, při níž zahynulo 118 námořníků, by měla být známa do dvou měsíců.

Středa - Poštovní zásilku kontaminovanou bakteriemi sněti slezinné obdrželi pracovníci ambasády Spojených států v litevském Vilniusu. Jde o první případ výskytu antraxu na evropském kontinentu. K nakažení pytlů s diplomatickou poštou došlo…

45.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

45.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte