Na jaře vláda rozhodla, že všechny české úřady budou příštích pět let při své komunikaci užívat jediného provozovatele - Český Telecom. Následující půlrok zabrala složitá jednání. A minulou středu ministr Karel Březina slavnostně oznámil: Dnes vláda dohodu schválila. Telecom tak dostane monopol na obsluhu pěti procent českého trhu. A zatímco dnes pokrývá potřeby veřejné správy ze tří čtvrtin, díky vládní přízni přebere ostatním operátorům i zbylou čtvrtinu. Nejde přitom o žádné drobné, úřady dosud vydávají za telekomunikační služby téměř 2 miliardy korun ročně. Podle ministrů se exkluzivní smlouva s jedním dodavatelem vyplatí, protože veřejná správa jako velký odběratel jistě dostane slevu. Pouze vicepremiér Vladimír Špidla chtěl vypsat na zakázku veřejnou soutěž. Většina kabinetu ale na jeho námitky nedbala a dala přednost vyzkoušenému Telecomu. Kolik tedy bude veřejná správa za telefony napříště platit? To právě odmítají vládní úředníci prozradit. Neoficiální údaje, které Březina nepřímo potvrdil, ale říkají, že Telecom ročně dostane čtyři miliardy, dvakrát víc než dosud.

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte