Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Připomeňme si

Zdeněk Drahoš dál řídí brněnské studio České televize. Bylo by to celkem banální sdělení, nebýt dramatických událostí minulých měsíců. Vždyť právě způsob, jakým brněnský ředitel spravuje svěřený podnik, stál na počátku vánoční krize v ČT. Během loňského roku skupina brněnských umělců a publicistů sesbírala důkazy a obvinila Drahoše, že jeho lidé točí pod rouškou zpravodajství reklamní šoty pro ředitelovy spřátelené firmy, že na nejrůznější veřejné zakázky, například stavební práce, nejsou vyhlašovány tendry, oblíbeným tvůrcům (například autorovi estébáckého seriálu o majoru Zemanovi Jiřímu Sequensovi) vyplácí neúměrné honoráře atd. Tehdejší generální ředitel Dušan Chmelíček poslal do Brna zvláštní kontrolu, která řadu prohřešků potvrdila. Chmelíček se chystal Drahoše odvolat - než to ale stačil udělat, odvolala Rada ČT jeho (Respekt č. 51/2000). Chmelíčkův krátkodobý nástupce Jiří Hodač si Drahoše vybral za svého programového ředitele, ten ale dal přednost svému jistému místu v Brně. Nový generální ředitel Jiří Balvín nepovažuje „Chmelíčkovu“ kontrolní zprávu za natolik závažnou, aby Drahoše odvolal. Poslal do Brna další kontrolu a její výsledky jsou zatím neveřejné. Minulý týden ale musel v Brně zasahovat ředitel zpravodajství ČT Zbyněk Honys. Z brněnského studia totiž naráz odešlo pět zpravodajů, plná polovina osazenstva zpravodajské redakce. Protestovali tak - mimo jiné - proti novému šéfovi Jiřímu Šindarovi,…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte