Rámeček

ANTHONY GIDDENS
(62) patří k nejcitovanějším a nejvlivnějším sociologům světa. Vyrůstal na severu Londýna a byl prvním z rodiny, kdo se dostal na vysokou školu. Svůj obor vystudoval na Londýnské ekonomické škole (LSE) v roce 1961, později si udělal doktorát v Cambridgi. Přednášel sociologii na řadě univerzit v Británii a USA. Od roku 1997 je rektorem LSE. Profesor Giddens je obecně označován za ideologa britských labouristů a přisuzuje se mu mimořádný politický vliv. Přezdívku „Blairův guru“ si vysloužil hlavně předloňskou knihou Third Way (Třetí cesta), kde vyložil svou představu o roli moderní levice. Z jeho 34 knih vyšly česky Důsledky modernity (1998), Sociologie (1999) a Unikající svět (2000). V hlasování Mezinárodní sociologické asociace se pět jeho prací dostalo mezi 100 nejdůležitějších sociologických knih století (nejlépe skončila na 14. místě jeho Constitution of Society, Zrod společnosti). A. Giddens je ženatý a má dvě dcery. Jak uvádí na své internetové stránce www.lse.ac.uk/Giddens ,je vášnivým fanouškem fotbalového klubu Tottenham Hotspurs.

V dnešním světě narůstá počet demokratických států, po celé planetě se šíří princip svobodných voleb. Varovné hlasy ale upozorňují, že v řadě zemí se tak k moci dostávají svobodně zvolení autoritářští vládci. A zároveň jako by i ve starých demokraciích ochaboval zájem o volby a referenda a upadala důvěra v politiky. Žijeme v době rozkvětu, nebo krize demokracie?

To je vážný…

45.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

45.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte