Nejméně oblíbený a nejproklínanější člen současné vlády. Muž, který dal „hlavu na špalek“ za dostavbu Temelína a lobbuje za další jaderné bloky. Ochránce neschopných „kapitánů průmyslu“. Člověk, který lituje rozpadu RVHP a navrhuje vyznamenat čínského velvyslance Řádem bílého lva. Nejmladší ředitel socialistického podniku, který svého času sliboval lepší platy zaměstnancům, kteří vstoupí do Lidových milicí. Šéf, který dovedl svůj podnik k neslavnému krachu. Sedmdesátník, který o sobě prohlašuje: „Navzdory věku vyběhnu do čtvrtého patra temelínské elektrárny a na rozdíl od členů ochranky se přitom nezadýchám - a podobně dobře se to má i s mým IQ.“ Přes všechnu averzi a posměch však ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr kráčí od jednoho úspěchu k druhému: prosadil revitalizaci českého průmyslu, vládou prošla jeho energetická politika, v polovině července se do temelínského reaktoru zavezlo palivo. A tam, kde nedokáže prosadit svou, bývalý boxer alespoň vyčkává: úspěšně blokuje privatizaci společností, distribuujících elektřinu a plyn, a například prodej státního podílu v mladoboleslavské Škodovce zdržel o celý půlrok. A svou štědrostí při rozdávání peněz ze státní kasy si nakonec získal i sympatie zahraničních investorů a malých a středních podnikatelů.

Hlavu na špalek

V květnovém průzkumu STEM hodnotilo ministra Grégra příznivě jen 16 procent dotázaných, čímž se co do obliby členů vlády propadl na poslední místo. Nejraději ho mají zastánci…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte