Život zábavního průmyslu určuje stále se zrychlující cyklus střídání „nových vln“ a revivalů. Co se týče kříšení pozapomenutých veličin, dospěli jsme do první poloviny osmdesátých let, na pódiích zase řádí duo Eurythmics, kdoví, třeba se v plné parádě vrátí celý styl new romance se všemi svými afekty a maškarní tragičností – pánbůh s námi a zlý pryč.

Australský druh

V očistci určeném pro ty, kteří již stihli vyjít z módy, jejichž revival však ještě nezačal, momentálně přebývají hudebníci, kteří zenitu své popularity dosáhli na přelomu osmé a deváté dekády. Možná i proto občas zazní z jejich prostředí hlas jaksi dospělý, oproštěný od nerealistických ambicí. Mezi ně patří i nové album Rowlanda S. Howarda Teenage Snuff Film. Kdysi dávno patřil do hudební kategorie „Australan usazený v Londýně, případně v Berlíně“, z níž v povědomí širšího publika přežil jen Nick Cave (jeho postavení je dnes už natolik neotřesitelné, že obecenstvo je asi ochotno vynaložit nehoráznou sumu i v případě, že Cave po dobu většiny koncertu bude na pódiu marně hledat klavír). Howard spoluzakládal první Caveovu skupinu The Boys Next Door, přešel s ním i do legendárně zběsilé The Birthday Party. Později se čas od času připomněl malým štěkem na Caveových deskách. Nějakou dobu hrál v další zásadní kapele té doby - The Crime and the City Solution. Z ní ho ale vyhodili, údajně proto, že jeho kytara obsazovala stejnou zvukovou frekvenci jako vokál frontmana Simona Bonneyho.…

v32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte