Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Matulka to zařídí

„Blbou náladu“ v zemi neustále připomínají i ti politici, kteří nás jinak rádi vyzývají, že s něčím takovým je třeba rychle skoncovat. Jak si má ale obyčejný člověk pomoci? Noviny ho každý den poučují, že domácí produkt loni poklesl málem o tři procenta, že v prosinci se o 16 procent propadla průmyslová výroba, o šest bodů klesl i maloobchodní prodej a naopak o šest promile stoupla nezaměstnanost. To nikoho nemůže potěšit. Co nás ještě čeká, když se naše společnost má rok od roku a měsíc od měsíce o tolik hůř?Nechme teď stranou, nakolik katastrofický tón zdejší současné žurnalistiky skutečně zobrazuje skutečnost. Z mnoha zahraničních příkladů se však zdá očividné, že pokud by tento národ vyznával ještě jiné než materiální hodnoty, šlo by možná démona zvaného blbá nálada zahnat celkem snadno. To je bezpochyby dobrý důvod k zamyšlení, hledání ztracených hodnot ale nebude snadné. První překážka je totiž ihned po ruce. Znalci tradice z různých církví by nám možná mohli poradit jiný druh pohledu na svět. Sotva ale mohou přispět společnosti, která k nim zaujímá rozhodně odmítavý postoj: než požádat o pomoc, raději jim ukrást veškerý majetek, a pokud to půjde, už nikdy ho nevrátit.

My jsme vám to nevzali

Šestnáctý článek ústavní Listiny lidských práv a svobod zakotvil dlouhá desetiletí porušované pravidlo, že „každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru“ a záleží jenom na něm, zda to bude "bohoslužbou, vyučováním nebo jinými…

09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte