Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Prima Junek

Prý to ani jinak dopadnout nemohlo. TV Premiéra už sice oznámila, že se promění na TV Prima, slibovaný rozjezd „úplně nové stanice“ se ovšem odkládá nejdříve na konec roku. Základní otázka, kterou současné manévry kolem první tuzemské soukromé televize vyvolávají, ovšem zůstává stále stejná: jak by se v důstojného konkurenta suverénní TV NOVA mohla změnit programově chudá stanice, která zatím proslula strategií stupidních seriálů a normalizačními opusy obdobné úrovně? Ale hlavně: kdo a za jakou cenu to všechno zaplatí?

Na Dallas nemáš

Vladimír Železný před časem prohlásil, že by sice pořádnou konkurenci přivítal, nicméně osobně prý nevěří, že by se v krátkém čase povedlo Premiéru opravdu zásadně změnit. Šéf TV NOVA ví, o čem mluví, přičemž ponechme stranou, že jeho jediným krokem pro povzbuzení konkurenčního prostředí byla registrace značky Prima pro vlastní potřeby. Podstatné je to, že pořady, které dnes vidíme na obrazovce Novy, jsou výsledkem nákupů uskutečněných zhruba před dvěma lety. A lze jen těžko předpokládat, že ve stejnou dobu vyvíjeli srovnatelné nákupní úsilí lidé z Premiéry. Stíhací závod za rozjetou Novou bude tedy TV Prima trvat řadu let a není vůbec jisté, zda se jí někdy podaří přiblížit se dobře seřízenému stroji z Měšťanské besedy alespoň na dohled. Mohli bychom nad tím mávnout rukou a říci si, že je to koneckonců pouze podnikatelské riziko nových majitelů Primy. V „kauze Prima“ však jde rozhodně o víc než jen o jeden…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte