Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Drnovická koalice

Fotbalový stadion v Drnovicích je narván k prasknutí. Souboj domácího mužstva s pražskou Slavií přišlo shlédnout sedm tisíc lidí, což ve dvoutisícové vesnici není malá návštěva. Fanoušci místního FC Petra mají důvod k radosti už krátce po úvodním hvizdu: v páté minutě dává drnovická hvězda Radek Drulák první gól. Ochozy explodují nadšením. Z čestné lóže téměř až pod střechou moderní tribuny, kterou místním fotbalistům před časem za pětapadesát milionů postavil hlavní majitel klubu a největší tuzemský dovozce lehkých topných olejů Chemapol, aplauduje útočníkovi i vzácný host zápasu - premiér Václav Klaus. Po jeho boku se usmívá prezident drnovického týmu, generální ředitel Chemapolu a bývalý spolupracovník komunistické rozvědky Václav Junek. Je první máj a nad mistrovským titulem Slavie se stahují mračna.O přestávce poločasu opanuje trávník premiér. „Byl jsem do Drnovic lákán na fotbal už několik měsíců,“ vysvětluje divákům svoji návštěvu. „Myslím, že je bezvadné, když klub z takhle malé obce hraje se Slavií, a strašně moc mu fandím.“ Zhruba tisícovka přítomných slávistů výhružně ryčí, takže konferenciér - zkušený matador normalizační televize Štěpán Škorpil - raději převádí řeč jinam: „O vaší skvělé angličtině se ví, ale nedávno jsem vás v jedné cizí televizi slyšel mluvit bezvadnou němčinou. Je znalost cizích řečí pro politika důležitá?“ nadhazuje další téma. Nahrávka je to nelogická jen zdánlivě: "Myslím, že stejně jako se Drulák prosadí před brankou, musí i politik…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.