Cenový nárůst z počátku července pomalu ochabuje. Potvrzují se tak názory některých obchodníků, kteří předpokládají, že burza bude minimálně ještě v průběhu srpna stagnovat. Výraznější změny kurzů jsou očekávány nejdříve v září, kdy se bude burzovní trh dělit na tři části.

Nejdůležitější akcie na pražské burze doznaly během posledních čtrnácti dnů buď malých změn (SPT Telecom -1,2 %), nebo vůbec žádných (ČEZ). Přes velmi dobré pololetní hospodářské výsledky si příliš nepolepšila ani Komerční banka (+2,4 %). Stagnuje Chemopetrol a Kaučuk, jejichž cenový vývoj připomíná v současné době jízdu na horské dráze. Hitem horkého léta jsou akcie Liazu a Sepapu. Kurz Liazu se po schválení prodeje 52 % akcií plzeňské Škodovce za tři týdny již více než zdvojnásobil. Cena Sepapu zase reaguje na vstup zahraničního partnera: od začátku července vzrostla o dvacet procent.

To nejdůležitější se ovšem odehrálo mimo burzu. Minulý týden přišli nejvýznamnější pražští obchodníci s iniciativou, která by měla výrazně přispět k vylepšení atmosféry na kapitálovém trhu. Jedná se o dohodu o okamžitém poskytování informací z mimoburzovního obchodování. Podepsali ji zástupci několika makléřských firem sdružených v tzv. Brokerském klubu (např. Atlantik finanční trhy, Patria Finance, Bayerische Vereinsbank, Iceberg, Komero atd.). K dohodě by měly v brzké době přistoupit i velké české banky (Česká spořitelna, Komerční banka, Živnostenská banka), kterým z procedurálních důvodů trvá jejich…

32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte