Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Tuhý centralismus státních úředníků

Tuhý centralismus státních úředníků

Návrh na územně správní uspořádání

Podle Václava Klause zajímá budoucí územně správní uspořádání České republiky pouze pár úředníků, občan má prý jiné starosti. Zřejmě se mýlí. Těžko budou lidé např. z Kladna nadšeni z toho, že nejbližší vyšší správní centrum se nachází až ve sto kilometrů vzdáleném Ústí nad Labem místo v Praze, kam to mají 20 kilometrů, navíc dobrým spojením. Zdá se to absurdní, ale právě tuto alternativu nabízejí pracovníci Úřadu pro legislativu a veřejnou správu České republiky (tzv. Kalvodova komise), kteří předložili jednotlivým ministerstvům tzv.Návrh koncepce reformy územní správy v České republice. Podle odborníků, kteří vypracovali ke koncepci oponenturu, to není zdaleka jediný lapsus komise. Vláda vzala návrh zatím na vědomí, ale zároveň uvažuje o své vlastní verzi, která by však měla být, pokud jde o územní uspořádání, s návrhem totožná.

Nové kraje

V České republice bylo k 1. lednu 1993 6196 obcí, 75 okresů, sedm krajů a samostatné město Praha. Zhruba 1,7 milónu lidí žije v obcích, které mají méně než tisíc obyvatel, 2,3 miliónu ve městech s více než 100 000 obyvateli.Úřad pro legislativu a veřejnou správu přichází se čtyřmi alternativami budoucího členění České republiky. Dvě z nich navrhují zřídit 12 krajů či zemí s centry v Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Liberci, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Jihlavě, Brně, Olomouci, Ostravě, Zlíně a Praze.…

25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte