Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Diskutovat na půdě školy

Diskutovat na půdě školy

Rozhovor s rektorem AVU Milanem Knížákem

Jakým způsobem se na AVU rozdělují peníze pro jednotlivé ateliéry? Vědí jednotliví profesoři, jaká částka připadne jejich ateliéru na rok? Kdo o tom rozhoduje?Ministerstvo školství ČR přiděluje AVU Praha rozpočtové prostředky jednou globální částkou, ze které rektorát vyčlení nezbytnou část na provoz (energie, opravy a údržba, nájemné a mzdy) a stanoví částky na nákup studijního materiálu a služeb. Z těchto částek pak čerpají i jednotlivé ateliéry a školy podle nároků uplatňovaných vedoucími pedagogy. Je jasné, že např. ateliér kresby, kde se používá pouze papír a uhel, nemůže dostat stejnou částku jako ateliér socha-instalace, kde se realizují velké projekty přímo v ateliéru. Navíc záleží na iniciativě žáků a hlavně pedagogů, kteří mohou nárokovat prostřednictvím studijního prorektora další požadavky. Zatím se nestalo, že by jim nebylo vyhověno, i když některé požadavky musely být redukovány. Asi nevíte, že letos jsou peníze na školy uvolňovány po kvartálech, a tak v podstatě není možné stanovit na začátku roku pevný rozpis jednotlivých částek na ateliéry. Je však možné kdykoliv během roku, a to pro všechny pedagogy a v podstatě i pro studenty, zkontrolovat stav čerpání finančních prostředků, buď jmenovitě nebo v rámci ateliéru či školy. Akademie se navíc snaží vydělávat vedlejší hospodářskou činností. Z výdělku se financují další projekty studijního typu (např. zájezdy na významné…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.